Anahtarımı Kaybedersem ne yapmalıyım ?

Ankara içinde tüm ilçelere çilingir hizmeti. Oto çilingir keçiören

Created with Sketch.

Anahtarımı Kaybedersem ne yapmalıyım ?

Anahtar Kaybetmek

İnsanların yerel bir çilingire başvurmasının en yaygın nedenlerinden biri anahtar kaybetmek ya da çaldırmaktır. Anahtarlar kaybetmek strese ve gerginliğe sebep olabilir ve bir sonraki adımı düşünmek için mücadele etmek gerekebilir. Ancak bireysel güvenliğinizi ve eşyalarınızın güvenliğini sağlamak için düşünülmesi ve yapılması gereken bazı adımlar vardır

Polisi Bilgilendirin

Öncelikle, bir karakola anahtarlarınızı kaybettiğinizi ya da çaldırdığınızı bildirmelisiniz. Eğer anahtarınızın dikkat çekici bir özelliği olursa, güvenlik birimlerinin anahtarınızı bulduğunda tanımasını kolaylaştırmaya yardımcı olacaktır.

Anahtarlığınızda Hangi Anahtarların Bulunduğuna Dikkat Edin

Tek bir anahtarı kaybetme ihtimaliniz çok daha düşük olduğundan, bir anahtar kaybedilebildiği gibi birden çok anahtarın kaybedilme olasılığı da yüksektir. Birden fazla anahtarın arasında iş yeri anahtarı, komşu evi anahtarı, araba anahtarı veya bina/garaj anahtarları bulunabilir. Böyle olumsuz bir durumdan etkilenebilecek başka kişiler de olabileceği için mutlaka bu durumdan etkilenebilecek kişileri haberdar etmek gerekecektir.

Sigortanızı Kontrol Edin

Ev veya araç olsun, bazı sigorta poliçeleri anahtar kaybı veya hırsızlığı kapsayabilir. Bu sigorta, herhangi bir değişiklik işleminin ödenmesi şeklinde mümkün olabilmektedir. Seçeneklerinizi öğrenmek için sigorta şirketinize danışmak her zaman yararlıdır.